Kredi Kartı Ekstresi Erteleme

Kredi kartlarıyla yapılan bilinçsiz harcamalar ve sürekli yapılan asgari ödemeler sonrası kredi kartlarının dönem borçları ödenemeyecek hale gelmektedir. Öyle ki bırakın dönem borcunun tamamını asgari ödemesi bile yapılamaz hale gelmektedir. Bazı bankalar ise kredi kart ekstre erteleme hizmetleri vermektedir. Kredi kart ekstre ödemelerinin nasıl yapıldığı ve faiz oranları hakkında bilgi vereceğiz.

Bankalar Kredi Kart Ekstrelerini Erteleme ve Taksitlendirme Hizmeti Vermektedir

Kredi kart ekstrelerinde, o dönem içinde yapılmış tüm harcamalar, mevcut taksitli borçlarının taksit sayıları, önceki dönemlerde ödenmeyen borçlar, ödeme yapılmayan kalan borçlara uygulana faiz tutarı ve kredi kartının kullanılabilir limit bilgileri yer almaktadır. Tüketiciler, dönem içi toplam borçları gösteren kredi kart ekstrelerini erteleyebilmekte veya kredi kart borcunun asgari ödemesi yapıldıktan sonra kalan kısımın taksitlendirebilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kart Ekstre Erteleme Hizmeti Vermektedir

Kredi kart ekstresi erteleme hizmeti veren bankalardan ilki Garanti Bankası‘dır. Garanti Bankası Bonus kredi kartına ait dönem borcunun erteleyebilmek için cep telefonlarının mesaj bölümüne ATLAT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra Bonus kredi kartının son 6 rakamını yazıp 3340’a göndermeniz gerekir. Talebin banka tarafından alındıktan sonra kart sahibine kredi kart borcunun önümüzde ki aya ertelendiğine dair bilgi mesajı gelecektir. Ancak hemen belirtelim ki kredi kart borç ekstre erteme için bankalar mevcut kart borcu üzerinden komisyon ücreti veya faiz işlettiklerini de hatırlatalım.

Finansbank, Kredi Kart Ekstre Borçlarını Taksitlendirmektedir

Finansbank ise kredi kartlarının dönem ekstresi borçlarında erteleme yapmaz ama kredi karının dönem borcunun asgari ödemesi yapıldıktan sonra kalan kısımını 6 ve 9 aya kadar taksitlendirme yapmaktadır. Finansbank’ta kredi kart dönem borç ekstresini taksitlendirirken kalan borç üzerinden faizlendirme yaparak taksitlendirmektedir.

Axess Kredi Kart Harcamalarını Sonraki Kart Ekstre Dönemine Erteme Yapmaktadır

Kredi kartıyla yapılacak ve o dönem ki ekstreye yansıyacak borçları, bankanızla görüşerek o dönem ekstresi yerine bir sonraki dönem ekstresine ekleyebilirsiniz. Bu hizmeti veren bankalardan biri  de Akbank‘tır. Akbank, Axess kredi kartıyla yapılan alışverişin ertelenmesi için müşterisinin cep telefonuna bilgi mesajı göndermektedir. Yapılan harcamayı ertelemek isteyenler gelen mesaja EVET yazıp göndermeleri yeterli olacaktır. Dileyen Akbank müşterileri de 444 25 25 numaralı Akbank telefon şubesini arayarak yapılan harcamanın ertelenmesini talep edebilir.

 

 

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*