90 Bin Memur Alımı Yapılacak

İstihdam seferberliğine devam eden hükumet, hem istihdam seferberliğini desteklemek hem de FETO operasyonları sonrası devlet memurluğundan atılanların oluşturduğu boşluğu doldurmak için 90 bin memur alımı gerçekleştirecek. Üstelik alınacak bazı memurlarda KPSS şartı ve KPSS puan şartları da aranmamaktadır.

Hangi Bakanlıklara Personel Alımı Yapılacak?

Devlet dairelerine alınacak alımlarda ki personeller sözleşmeli olarak kadroya dahil edilecek. Devlet memuru alımları Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi bakanlıklara yapılacak. İşte 2017 yılında alınacak 90 bin memur alımının yapılacağı bakanlıklar ve sayısı;

Milli Savunma Bakanlığı: Milli Savunma Bakanlığına 3 Mart – 1 Aralık 2017 tarihleri arasında 13 bin sözleşmeli erbaş ve 11 bin uzman erbaş alımı yapılacak. 

Kıyı Emniyet Müdürlüğü: Mersin Kıyı Emniyet Müdürlüğüne 54 daimi işçi alımı yapılacaktır. Başvuru tarihleri 14 Nisan’da son bulacak.

TÜBİTAK: Türkiye’nin bilim araştırma merkezi olan TÜBİTAK’a da 86 tane sürekli işçi alımı yapılacak. Başvuru tarihleri de 5 Nisan – 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Adalet Bakanlığı: Adalet Bakanlığı da 200 tane hakim ve savcı adayı, 750 tane de avukatlıktan hakim ve savcı adayı olan memur alımı gerçekleştirecek. Başvurular 13 Nisan’da son bulacak. 

Jandarma Genel Komutanlığı: Sözleşmeli astsubay alımı yapılacaktır. Başvurular ise 28 Nisan’da son bulacak. 

Maliye Bakanlığı: 28 Nisan’da son başvuru olan alımlarda 2000 tane gelir uzman yardımcısı alınacaktır.

Aile Bakanlığı: Aile Bakanlığı da 1500 tane danışma ve yönlendirme memuru alımı yapılacak. 

Yükseköğretim Kurulu: 4000 kadroya öğretim üyesi, araştırma görevlisi ve akademisyen alımı yapılacak.

Ulaştırma Bakanlığı: 2500 tane memur alımı yapılacak. 

Sermeye Piyasası Kurulu: 21 Nisan son başvuru tarihli 38 tane uzman yardımcısı alımı yapılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı: 20 bin öğretmen alımı için başvurular sona erdi ve öğretmen adayları için mülakatlar başladı. 20 bin öğretmen alımı dışında da 1500 engelli öğretmen ve ek atama ile 1300 öğretmen alımı da yapılacak. 

Hangi bakanlığın ne kadar memur alımı yapılacağı, alınacak memurlarda aranan şartlar, başvuru tarihleri ve diğer tüm ayrıntıları Devlet Personel Başkanlığının web sitesinden veya buraya tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Belli Oldu başlıklı finans makalemizde Kim ne kadar trafik sigorta ücreti ödeyecek? ve Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Belli Oldu hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*