Maliye Bakanlığına Personel Alımı Yapılacak

Maliye Bakanı Naci Akbağ, 2017 yılı içinde 300 tane vergi müfettiş yardımcısı alınacağını açıkladı. Şartlara haiz olan 1500 kişinin başvuruları kabul edilecek ve yapılacak sınav sonrası 300 tane vergi müfettiş yardımcılığı kadrosuna atanacak memur adayları görevlerine başlayacaklar.

Vergi Müfettiş Yardımcılarını Görevleri Nelerdir?

Vergi Usul Kanunu ve diğer gelir kanunları kapsamında vergi incelemeleri yapmak, 1567 sayılı Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Kanun, karar ve tebliğlere göre incelemeler yapmak, Mali mevzuat ve bu mevzuatın uygulanmasına ilişkin görüş ve önerilerini Başkanlığa bildirmek, 492 sayılı Harçlar Kanununa göre harçları tahsile yetkili memurların hesaplarını teftiş etmek, teftiş ettikleri birim personeli hakkında görüş bildirmek gibi görevlerine sahip olan vergi müfettiş yardımcıları, 2017 yılı ocak ayın devlet memur maaşı düzenlemesinde 4.200 lira maaş almaktadır.

Vergi Müfettiş Yardımcısı Adaylarında Aranan Şartlar Nelerdir?

Maliye Bakanı Naci Akbağ, kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında istihdam etmek üzere 300 vergi müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı ve başvurusu kabul edilen 1500 kişinin 3-4 Haziran 2017 tarihinde sınava tabi olacaklarını belirtti. Maliye Bakanı Akbağ, işe alınacak 300 vergi müfettişi yardımcılığı kadrosuna atanacak memurların  2015, 2016 KPSS girmiş ve yeterli puanı almış adaylar arasından seçileceği belirtti.

Başvuru Tarihleri ve Sınav Tarihleri Ne Zaman?

Vergi müfettiş yardımcılığı için aranan şartlar ileri ki günlerde Maliye Bakanlığının sitesinde ayrıntılı olarak paylaşılacaktır. Ancak Maliye Bakanı Naci Akbağ’ın açıklamaları kadarıyla vergi müfettişi yardımcılığı alımları için başvuru tarihleri olarak 24 Nisan – 8 Mayıs 2017 tarihleri arası olduğu açıklandı. Başvuru yapan ve başvuru şartlarına haiz olan 1500 kişinin başvurusu kabul edilecek. Başvuru kabul edilen 1500 kişi 3-4 Haziran günü yapılacak olan yazılı sınava tabi tutulacak. Sınavda en yüksek notu alan 300 kişi vergi müfettişi yardımcılığı olarak göreve atanacaklardır. Yine sınavda en yüksek notu almış ve vergi müfettişi yardımcılığı kadrosuna atanacakların isim listeleri de Maliye Bakanlığının web sitesinde paylaşılacaktır.

 

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Nefes Kredisi Masrafları Düşürüldü başlıklı finans makalemizde Nefes Kredisi Masrafları Düşürüldü ve Nefes Kredisi Masrafları Yüzde 0.03'e Düşürüldü hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*