Kredi FX

Tarım Kredi Kooperatifi 500 Personel Alımı Yapacak

Tarım Kredi Kooperatifi 500 Personel Alımı Yapacak

Ülkemizde ki istihdam oranını artırmak için başta kamu kurumları olmak üzere özel sektörlerde yeni personel alımlarına başladı. Bu alımların yapılacağı kamu kurumlarından biri de Tarım Kredi Kooperatifi olacak. Tarım Kredi Kooperatifinden yapılan açıklamada kooperatif görevlisi ve Ziraat mühendisi olmak üzere 500 yeni personel alımı yapılacak. Tarım Kredi Kooperatifi 500 personel alımı yapılacak yazımızda, yeni personel alımlarının şartları, başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Yeni Personel Alımlarında Aranan Şartlar Nelerdir?

Tarım Kredi Kooperatifi, resmi web sitesinde emekli olanlar ve FETO terör örgütüyle bağlantısı olanların işten ayrılmasıyla boşalan kadrolara 500 yeni personel alımı yapılacağını ve işe alınacak personellerde aranan şartlar hakkında açıklamalarda bulundu. Hemen belirtelim ki başvuru tarihleri 10-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında şahsen yapılacaktır. İşte Tarım Kredi Kooperatifine alınacak personel alımlarında aranan şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 •  

  Medeni haklardan mahrum olmamak.

 •  

  Sınav tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak.

 • Erkek adayların askerlikle ilişkisi olmamak veya tecil ettirmiş olması gerekecek. Halen askerde olanlar ise başvuru yapabileceklerdir.
 • Cinayet, hırsızlık, adam kaçırma, gasp, zimmetine para geçirmek, ihalede usulsüzlük, cinsel suçlar, rüşvet, terör eylemlerine karışmak, devlet sırrını ifşa etmek, kaçakçılık, dolandırıcılık gibi ağır ve yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamış olması veya diğer suçlardan 6 aydan fazla ceza almamış olması gerekir. Taksirli suçlardan dolayı ceza almış olanlar başvuru yapabileceklerdir.
 • Görevini yerine getirmeye engel akıl hastalığı ve bedensel rahatsızlığı olmaması gerekir.
 • Tarım Kredi Kooperatifi tarafından görevlendirilecek her yerde çalışmayı kabul etmek.

Adaylardan İstenilecek Evraklar Nelerdir?

Başvurular kesinlikle internet veya posta yoluyla yapılmayacaktır. Bu şekilde başvuru yapanların başvuruları kabul edilmeyecek. Şahsen başvuruların kabul edildiği başvurular, bölge müdürlüklerine yapılabilecek.

Başvuru sırasında istenilen evraklar ise;

 • Son 6 ayın ikametgah adres belgesi
 • Lisans mezunlarının 2016 KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekir. 60 ve üstü puanı gösteren belge başvuru sırasında ibraz edilecektir.
 • Lisan mezunlarının Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olduklarına dair diplomalarını ibraz etmeleri gerekecektir.
 • Ön Lisans mezunlarının 2016 KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekir. 60 ve üstü puan aldıklarına dair belgeyi başvuru sırasında ibraz etmeleri gerecektir.
 • Ziraat Mühendisleri adaylardan,  Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Polise Zam Geliyor başlıklı finans makalemizde polislere 500 lira zam, polislerin ek gösterge rakamları artıyor ve polislerin makam tazminatları yükseliyor hakkında bilgiler sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ