Vadeli Hesaplara En Yüksek Faiz Veren 10 Banka

Riski sevmeyen, parasının sürekli değer kazanmasını isteyen yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım türlerinin başında vadeli hesaplar gelmektedir. Vadeli hesaplar sayesinde, bankalar belli süreler karşılığında sürenin uzunluğuna göre faiz oranlarını belirlemektedir. Süre bitiminde vaat edilen faiz oranı kadar yatırımcılara faiz vermektedir. Ayrıca, vadeli hesaplarda ki paraların devlet güvencesi altında olduğu ve Tasarruf Mevduatı ve Katılım Fonu kapsamında olduğundan yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım türü olmuştur. Bu yazımızda da 2017 mart ayında vadeli hesaplara en yüksek faiz veren 10 bankayı araştırdık.

Vadeli Hesaplara En Yüksek Faizi OdeaBank Vermektedir

2017 Mart ayına girdiğimiz şu günlerde vadeli hesaplara en fazla faiz veren bankanın Odeabank olduğu ve onu 0.5 faiz oranıyla ING Bank Turuncu hesabın takip ettiğini belirtelim. Devlet bankalarının ise listenin en sonlarında yer aldığını görmekteyiz. En yüksek faiz oranı veren Odeabank dışında ki bankaların, ilk ay hoş geldin faiziyle faiz oranını yüksek tuttuğunu ve 1 aylık zaman diliminden sonra listede belirtilen faiz oranlarını uygulamayıp düşürdüğünü de hatırlatalım.

Elde Edilen Faiz Getirisinde Yüzde 15 Stopaj Vergisi Kesilmektedir

Hangi bankanın ne kadar faiz verdiklerine geçmeden önce süre olarak bankaların kabul ettiği en düşük süre 32 gün ve mevduat miktarı da 10 bin lira olarak olarak kabul edilmiştir. Ayrıca elde edilen faiz oranından yüzde 15 oranında stopaj vergisi kesilmektedir. Biz hesaplarken brüt kar değil net kar olarak hesaplayarak listeleyeceğiz. İşte vadeli hesaplara en fazla faiz veren 10 banka;

Odeabank

Faiz oranı %12 ve net kazanç 89.42 lira

ING Bank – E-Turncu Hesabı

Faiz oranı %11.5 ve net kazanç 85.70 lira

QNB Finansbank – Enpara

Faiz oranı %11 ve net kazanç 81.97 lira

TEB – Cepteteb

Faiz oranı %11 ve net kazanç 81.97 lira

Denizbank

Faiz oranı %10.09 ve net kazanç 81 lira

Vakıflar Bankası

Faiz oranı %10.03 ve net kazanç 76.76 lira

 

Ziraat Bankası

Faiz oranı %9.9 ve net kazanç 73.78 lira

Halk Bankası

Faiz oranı %9.25 ve net kazanç 68.93 lira

Ak Bank

Faiz oranı %9 ve net kazanç 67.07 lira

Türkiye İş Bankası

Faiz oranı %8.5 ve net kazanç 63.34 lira

 

 

 

 

 

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*