Akbank Direk Kredi Başvurusu

Ülkemizin en büyük özel bankalarından biri olan Akbank, müşterilerinin banka şubelerine gitmeden bankacılık işlemlerini internet bankacılığı ile yapması için yeni bir çalışma başlattı. Akbank direk kredi hizmetiyle internet üzerinden kredi başvurusu yapabilmekte ve onaylanan krediler gün ve saat gözetimi yapılmadan müşterisinin hesabına kredi tutarını transfer etmektedir. Akbank direk kredi başvurusu makalemizde konuyla ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Akbank Direk Kredi Kullanabilmenin Şartları

Akbank direk kredi hizmetinden faydalanabilmek için Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Akbank vadesiz hesabı açarak veya Akbank kredi kartı sahibi olarak Akbank müşterisi olabilirsiniz. Yine Akbank direk kredi hizmetinden faydalanabilmeniz için Akbank şubelerinde, müşteri temsilcilerinde ve internet bankacılık sistemlerinizde gelir belgesi, imza sürgünüzün olması gerekmektedir. Eksik belgelerin olması durumunda Akbank Direk kredi hizmetinden faydalanamayacaksınız.

Akbank Direk Kredi Faiz Oranları

Akbank direk kredi başvurusu yapabilmek için Akbank web adresinden, Akbank mobil bankacılık veya buraya tıklayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şunu hemen belirtelim ki Akbank direk kredi başvurusunda uygulanan faiz oranları şubelere göre daha avantajlıdır. Şubelerde aynı faiz oranlarıyla kredi kullanamazsınız. Akbank direk kredi faiz oranlarını incelediğimizde sigortalı ve sigortasız olarak iki farklı faiz oranı çıkmaktadır. Sigortalı faiz oranı aylık %1.34 iken sigortasız kredi faiz oranı ise aylık %1.49 oranındadır. 15.000 liraya kadar kredi kullanılabilecek direk kredi sisteminde 48 aya kadar vadeli kredi kullanabilirsiniz. Sigorta bedeli olarak da 132.000 TL tahsil edilmektedir. Şunu hemen belirtelim ki sigortalı kredi kullanımı sigortasız kredi kullanımına göre daha avantajlı olup, vade sonunda ödenecek toplam tutar sigortalı kredi kullanımlarında daha azdır.

Kredi Notu Yüksek Olana Hemen Kredi Onayı

Akbank direk kredilerde kredi tahsis ücreti olarak kullanılan kredinin binde beş oranı kadar kesilecektir.  Kredi başvurusu yapıldıktan sonra kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Kredi notunun uygun olması ve Akbank bankacılık sistemlerinde kayıtlı olan gelir belgesinin kredinin geri ödenmesi için uygun olması durumunda kredi onayı verilmektedir. Böylece evrak teslimi olmadan, imza atılmadan onaylanan kredi tutarı müşterinin hesabına 7/24 saat transfer edilmektedir.

Akbank Direk Kredi Örnek Hesaplama

Son olarak örnek bir direk kredi kullanımı ile konumuzu bitirelim. 10.000 liralık 48 ay vadeli, sigortalı Akbank direk kredi kullanımlarında, 138 lira sigorta bedeli, 50 lira kredi tahsis ücreti kesilecektir. 10.000 liralı kredilerde elimize geçecek para 9.812 lira olacaktır. Aylık ödeme tutarı ise 300.57 lira olacak ve 48 ay sonunda ödenecek toplam tutar  14.433 lira olacaktır.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Çocuklar İçin Yatırım Hesapları başlıklı finans makalemizde çocuk yatırım hesabı açan bankalar, çocuk yatırım hesabı nasıl açılır ve çocuk yatırım hesabı paraları hangi fonda değerlendirilmektedir hakkında bilgiler sunulmaktadır.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*