Akbank Neo Kart Başvurusu

Akbank, müşterilerine Neo kart hizmeti sunarak, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılaması ve hesapları arasında işlem yapabilmesi için işlem gücü oldukça hızlı olan Neo kart hizmeti vermektedir. Akbank Neo kart başvurusu yazımızda nasıl ve hangi kanallardan Neo karta başvuru yapılabileceği, Neo kat ile hangi bankacılık işlemlerinin yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Neo Kart İle Hangi İşlemler Yapılır?

Neo kart, Akbank’ta vadesiz hesapları olan müşterilere çıkartılan bankamatik kartıdır. Neo kart ile vadesiz hesabınızda ki paraları çekebileceğiniz gibi EFT, havale, fatura ödeme, otomatik ödeme talimatı, vergi, sigorta borçlarını ödeyebilir veya talimat vererek düzenli olarak hesabınızdan gönderim gerçekleştirilebilir. Neo kart sahipleri dilerse ek limit açtırabilir ve vadesiz hesabınızda para olmasa bile ek limiti kullanarak tüm bankacılık işlemlerinizi, ödemeleriniz gerçekleştirebilir, acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Neo kart ile ek hesabınızdan kullanacağınız nakit kullanımlar için aylık %1.84 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. Kısacası Neo Kart ile finansman işlemlerinizi hızlandırabilir ve kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Neo Kart Başvuru Yolları

  • Akbank Neo kart başvurusu için Akbank’ın tüm bankacılık hizmeti veren noktalarından başvuru yapılabilir. Akbank Neo kart başvuruları için;
  • Akbank direk internet bankacılığı kullanılarak Neo kart başvurusu yapılabilir. Neo kart başvuru menüsünden kimlik bilgileri, adres, iletişim bilgilerinin doldurulmasıyla Neo kart başvurusu yapılabilir.
  • Akbank Telefon bankacılığı ile de Neo kart başvurusu yapılabilir. Bunun için  Akbank’ın 444 2 525 numaralı telefonun arayarak, isterseniz kart başvuru menüsünden isterseniz de müşteri temsilcisi yardımıyla Neo kart başvurusu yapabilirsiniz.
  • Akbank şubelerine de giderek Neo kart başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için banka şubelerinde Neo kart başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup teslim etmeniz gerecektir.
  • Akbank ATM noktalarını da kullanarak Neo Kart başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için başvuru menüsünde Neo Kart seçeneğini belirlemeniz gerecektir.

Neo Kart Şifre Değiştirme

Başvuru sonrası gelecek Neo kart şifrenizi 444 2 525 numaralı Akbank telefon müşteri hizmetlerini arayarak şifre değiştirme bölümünden Neo kart şifrenizi belirleyebilirsiniz. Neo kart hesap özetinizi isterseniz posta yoluyla isterseniz e-posta adresine gönderilmesini isteyebilir ve hesaplarınız arasında ki değişmeleri takip edebilirsiniz.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Yapı Kredi Cüzdan Nedir? başlıklı finans makalemizde Yapı Kredi cüzdan mobil sanal hizmetleri, Yapı Kredi cüzdan uygulaması nasıl indirilir ve Yapı Kredi Cüzdan uygulamasıyla neler yapılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*