Kredi FX

Ayda 0.45 Faiz Oranıyla Konut Kredisi

Ayda 0.45 Faiz Oranıyla Konut Kredisi

Türkiye tarihinde, en düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyasını Emlak konut şirketi 1 şubat 2017 tarihinden itibaren başlatıyor. 240 aya kadar konut satışının yapılacağı kampanyada, 120 ay vadeli konut kredilerinde, anlaşmalı bankalardan aylık %0.45 faiz oranıyla konut kredisi kullanılabilecektir. Ayda 0.45 faiz oranıyla konut kredisi yazımızın tüm detaylarını sizler için araştırdık.

Emlak Konut Kampanya Tarihleri

1953 yılında gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak kurulan ve günümüze kadar faaliyetlerini aralıksız devam ettiren Emlak Konut, ”Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” isimli konut satış kampanyasını 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren hayata geçiriyor. Kampanya ile 35 bin konut satışa çıkarılacaktır. Hemen hatırlatalım ki kampanya 31 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.

Emlak Konut Kampanyası Vade Seçenekleri ve Peşinatları Nelerdir?

Kampanyada 240, 120 ve 60 ay vade seçenekleri bulunmaktadır. Hangi vadeli kampanya seçeneğini seçerseniz seçin başlangıç için %20’i peşinat istenilmektedir. İlk peşinat tutarı %5 olup, başlangıç için verilirken kalan %15’lik peşinat tutarı ise konut tesliminde verilecektir.

Emlak Konut Kampanyası Faiz Oranı Nedir?

Gelelim, Emlak konut kampanyasının faiz oranlarına. 240 ay vadeli konut kredisi kullanacak tüketiciler aylık 0.79 oranında faiz uygulanacaktır. 120 ay vadeli konut satışlarında ise aylık 0.43 oranında faiz ödenecektir. Son olarak 60 ay vadeli konut kredisi kullananlar faizsiz konut kredisi kullanıp sahibi olabileceklerdir. Şunu belirtelim ki 0.43 faiz oranı, şu ana kadar kullandırılan en düşük konut kredisi faiz oranı olarak görülmektedir. Faizsiz ev sahibi olma hayalleri de bu kampanya ile gerçek olmaktadır.

Emlak Konut Kampanyasına Dahil Olan Projeler Hangileridir?

Emlak Konut’un 240, 120 ve 60 ay faizsiz konut edindirme kampanyasına dahil olan projeler ise; Adın İstanbul, Avrupa Konutları, Başakşehir Avrupark, Emlak Konut Başakşehir Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3. Etap,  Göl Panoramo evleri, İstmarina evleri, Karat 34 evleri, Karat Bakırköy evleri, Körfezköy 4.etap evleri, Zekeriyaköy evleri, Maslak 1453 evleri, Park Mavera 2 evleri, Metropol 2 evleri, Nevşehir Emlak Konut evleri, Nidapark Kayaşehir evleri, Nidapark Küçükyalı evleri, Niğde Emlak Konut evleri, Tema Şehir Konya, Tual Bahçekent projeleri kampanyaya dahil olan konutlardır.

Emlak Konut Kampanyası Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Son olarak Emlak Konut kampanyasından konut kredisi kullanacak anlaşmalı bankalar ise; Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Albaraka Türk, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Vakıfbank Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası’dır.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ