Kredi FX

Çaykur’a 1500 işçi Alımı Yapılacak

Çaykur’a 1500 işçi Alımı Yapılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Çaykur bünyesinde çalıştırılmak üzere, ilkokul mezunu 1500 geçici ( Mevsimlik ) işçi alımı yapılacağını bildirdi. İşe alınacak işçiler, mayıs ayından itibaren iş başı yapacaklar.

İlkokul Mezunu, Mevsimlik 1500 İşçi Alımı Yapılacaktır

Hükumetin istihdam çalışmaları tam gaz devam ediyor. Çaykur bünyesinde, kurumun personel ihtiyacını karşılaması ve kurumun verimli çalışabilmesi için beden gücüyle çalışacak, ilk okul mezunu, 1500 tane mevsimlik işçi alınacak. Kurumun bünyesinde çalışan personellerin emekli olması, işten ayrılması, vefat etmesi gibi nedenlerden dolayı 1500 personel açığının olduğu bildirildi.

Alınacak İşçiler Yaş Çay Fabrikalarına İstihdam Edilecek

Çaykur’a bağlı  Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde ki yaş çay fabrikalarında ve Çaykur’un yeni kurulacak olan tesislerinde çalıştırılmak üzere işe alınacak olan işçilerin, yeni alınan çay makinelerinin artması ve çay üretim miktarının artırılması için gerekli çalışmalarda istihdam edilecek. İşe alınacak 1.500 geçici işçi Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlükleri aracılığı ile işe alınacaktır.

Çaykur İşçi Alımı İçin Nereye Başvuru Yapılacak?

Çaykur işçi alımına başvurular için adayların, ikamet ettikleri ilin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerine, müdürlüğün il ve ilçelerde ki hizmet bürolarına veya iskur.gov.tr adreslerinden başvuru yapabileceklerdir. İşçi adayları, yukarıda saymış olduğumuz başvuru yerlerinden sadece birine başvuru yapabileceklerdir. Yine başvurular sadece tek iş için olacaktır. Birden fazla iş için başvuru yapan işçi adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Alınacak işçiler ile ilgili aranacak şartlar da yine Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerinde, müdürlüğün il ve ilçelerde ki hizmet bürolarında ve iskur.gov.tr adresinde duyurulacaktır.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman Yapılacak?

Çaykur bünyesinde çalışmak isteyen işçi adayları, İş-Kur tarafından 4 Nisan – 13 Nisan arasında yayınlanacak olan iş alımı için başvuru yapabileceklerdir. Yapılacak başvurusu sonrası aranan şartları taşıyan işçiler seçildikten sonra sayının fazla olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura da ismi çıkan işçi adayları da mayıs ayı içinde iş başı yapabileceklerdir. İşe başlayacak olan işçiler 1404 lira asgari ücretle işe başlayacaklardır.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Kredi Kartları İçin 7 Gün Zorunluluğu başlıklı finans makalemizde Bankalar talepleri en geç yedi gün içinde yapmak zorunda, BDDK'dan banka ve kredi kartları yönetmeliğinde değişiklik 2017 ve Kredi Kartları İçin 7 Gün Zorunluluğu hakkında bilgiler sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ