Kredi FX

Genç Girişimcilere 150 Bin Lira Hibe Desteği

Genç Girişimcilere 150 Bin Lira Hibe Desteği

TÜBİTAK Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı ile genç girişimcilere geri ödemesiz 150 bin liralık hibe desteği programı başladı. TÜBİTAK tarafından belirlenecek dallarda ki iş fikirlerine göre genç girişimcilere geri ödemesiz hibe destekleri bugünden itibaren başvurular başladı.

TÜBİTAK Tarafından Kabul Edilen Yeni İş Fikirlerine Geri Ödemesiz 150 Bin Lira Hibe Verilecek

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklama ile yeni nesil girişimcilerin yeni iş fikirleri destekleneceği ve TÜBİTAK tarafından uygun görülen yeni iş fikirleri için 150 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği verileceğini açıkladı. Genç girişimcileri desteklemek için bütçeden 62 milyon lira ayrıldığını belirten Bakan Özlü, yeni fikirleri olan genç girişimcilerin, fikirleriyle beraber TÜBİTAK’a başvurmaları gerekmektedir. TÜBİTAK tarafından desteklenen ve uygun görülen yeni iş fikirleri için iş fikrinin maliyetinin tamamının devlet tarafından ödeneceğini belirtti.

TÜBİTAK, Üniversitelerde Birimler Kuracak

TÜBİTAK tarafından ülkemizde ki 20 üniversitede kurulacak olan destek koordineleri tarafından başvurular kabul edilecek. Yapılan başvurular, detaylarıyla beraber TÜBİTAK genel merkeze bildirilecek. TÜBİTAK kurulu tarafından destek verilmesi öngörülen yeni iş fikirleri bakanlığa iletilecek. Bakanlık da TÜBİTAK’ın vereceği rapor ve maliyet raporuna göre genç girişimci adaylarına geri ödemesiz hibe desteğinde bulunacak.

Genç Girişimci Hibe Destek Başvuru Tarihleri Nelerdir?

İlk başvurular 10 Nisan – 28 Nisan arasında yapılacak. İlk etap başvuruları sonrası ikinci etap başvuru tarihleri de 1 Ağustos – 15 Ağustos olarak açıklandı. Yapılan başvurular ve değerlendirme aşamaları TÜBİTAK’ın resmi sitesinde yayınlanacaktır. Yeni iş fikirleri kabul edilen genç girişimciler yine TÜBİTAK’ın resmi sitesinde duyurulacaktır. Yeni iş fikirlerine sahip olanlar TÜBİTAK komisyon kurulu tarafından yapılacak mülakatlar sonrası hibe desteği verilip verilmeyeceğine karar verilecektir.

En Üst Hibe Destek Limiti 150 Bin Lira Olacak

Genç girişimcilere verilecek hibe destek bütçeleri Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. Bakanlıktan yapılan açıklamada yeni iş fikirleri için verilecek en üst hibe destek miktarı 150 bin lira olacaktır.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Ülke Kredi Notlarını Kim Belirler? başlıklı finans makalemizde Ülke Kredi Notlarını Kim Belirler? ve ülkenotlarını belirleyen kurumlar hakkında bilgiler sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ