Esnaf Kart Geliyor

Esnaflar, Kolay Kart ile yapacakları harcamalarda belli indirimler geliyor. Esnafların hem kendi iş yerlerinin ihtiyaçları için yapacağı hem de özel ihtiyaçları için yapacağı tüm harcamalarda belli oranlarda indirim sağlayan Esnaf Kart, Mayıs ayının içinde tüm esnaf ve sanatkarlara dağıtılacak.

Esnaf Kart İle Esnaf ve Sanatkarlar indirimli Alışveriş Yapabilecek

Esnaf Kart, Mayıs ayının içinde tüm esnaf ve sanatkarlara ücretsiz dağıtılacak. Esnaflar, Esnaf Kart ile yapacakları tüm alışverişlerde, indirimi olan ürünleri satın alabilecek. Ayrıca Esnaf Kartın yıllık aidat ödemesi de bulunmayacak. Esnaf Kartta sahip esnaflar başta elektrik olmak üzere akaryakıt, köprü geçişleri, oto lastikleri, oto yedek parçalar gibi bir çok kalemde indirimli alışverişler yapabilecek.

Hem İş yeri Malzemeleri Hemde Özel İhtiyaç Alışverişlerinde İndirim Uygulanacak

Esnaf Kart projesi iki adımda gerçekleşecek. İlk adımda Esnaf ve sanatkarların, kendi iş yerlerinde kullanacağı malzeme alımında indirimli alışveriş yapabilecek. Esnaf kart ile esnaflar yapacakları akaryakıt, elektrik, konaklama, ulaşım, uçak biletleri, oto aksesuar alımları, oto lastikleri, kendi özel ihtiyaçları için yapacağı alışverişlerde belli indirimler kazanacak. Projenin ikinci adımında ise Esnaf Kartta sahip tüm esnafların birbirleriyle yapacakları alışverişlerde de indirimli alışveriş yapabilecek. Esnaf Kart uygulamasıyla beraber 2 milyon esnaf ve sanatkarların dışında aileleriyle beraber 10 milyon kişinin Esnaf Kartı kullanacağı tahmin edilmektedir.

İlk İndirim Elektrik ve Akaryakıt Ödemelerinde Olacak

Esnaf Kartın ilk indirim alacağı hizmet ise elektrik faturaları olacak. Esnaf ve sanatkarlar hem iş yerlerinde hem de evlerinde ki elektrik sarfiyat bedellerini indirimli olarak ödemeye başlayacak. Esnaf ve sanatkarlar dilerse Esnaf Kart ile yakınlarının elektrik faturalarını da indirimli şekilde ödeyebilecek. Esnaf Kart ile anlaşmalı akaryakıt istasyonlarından da indirimli akaryakıt alımı yapılacak. Esnaf Kart ile indirime giren tüm ürünler sisteme kayıt edilecek. Esnaflar ve sanatkarlar, sistem üzerinden hangi ürün ve hizmetlerde indirim alabileceğini öğrenebilecek ve alışveriş yapabilecektir.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Kamuya 90 Bin Alım Yapılacak başlıklı finans makalemizde Kamuya 90 Bin Alım Yapılacak hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*