Kamuya 90 Bin Alım Yapılacak

Başkanlık referandumu öncesi hükumetin başlattığı istihdam seferberliği ile kamu kurumlarına ve özel sektöre 1 milyona yakın yeni alımlar yapıldı. Özel sektörlerin daha fazla eleman alımı yapması için de özel sektörlere vergi kolaylığı, çalışanların sigorta bedellerinin devlet tarafından ödenmesi gibi bir çok destek paketi hayata geçti. Seçimden sonra da istihdam çalışmalarına hız verildi ve kamu kuruluşlarına 90 bin yeni alımın yapılacağı belirtildi.

24 Bin Tane Uzman Er ve Erbaş Alımı Yapılacak

Kamuya en fazla alım Milli Savunma Bakanlığına yapılacak. Milli Savunma Bakanlığına 24 bin sözleşmeli uzman er ve erbaş alımı yapılacak. Mart ayı içinde 12 bin alım yapılmış ve şartlara haiz olan uzman er ve erbaşlar göreve başlamıştı. Yine Emniyet Müdürlüğü polis akademilerinden mezun olanlar ile lisan mezunu olanlar için geçerli olacak alımlar yapacak. Emniyet Müdürlüğü, 20 bin polis alımı için düğmeye basmış durumda. Milli Eğitim Bakanlığı ise seçimden önce sözleşmeli öğretmen atamalarını gerçekleştirmişti. Bakanlık bu kez de başta engelli öğretmenler olmak üzere atama bekleyen yeni öğretmen alımı yapacak.

PTT, 1113 Yeni Personel Alımı Gerçekleştirecek

Bir alım haberi de PTT’den geldi. PTT Genel Müdürlüğü ise 1.113’ü gişe ve büro görevlisi, 637’si dağıtıcı olmak üzere 1750 sözleşmeli personel alımı yapacak. PTT, yeni personel alımlarında lisans mezun şartı aramaktadır. Ayrıca yeni alımlarda KPSS puan şartı olarak da 70 ve üstü şartı aramaktadır. Sözleşmeli personel alımı yapacak diğer bir kamu kurumu ise Diyanet İşleri Başkanlığı olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, imam ve hatiplerden 415 yeni personel alımı gerçekleştirecek. Seçimlerden önce Müfettiş Yardımcı kadrosunda alımlar yapan Sosyal Güvenlik Kurumu, 50 tane daha müfettiş yardımcısı almak için düğmeye bastı. Sosyal Güvenlik Kurumu, alacağı müfettiş yardımcılarında 35 yaş sınırı ve adaylarda adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmuş olma şartı aramaktadır. 50 yeni müfettiş yardımcısı adayları 7-8 Temmuz günü yazılı sınava tabi tutacaklardır.

204 Tane Ziraat Mühendisi Alımı

Türk Hava Kurumu’da 31 yaşından gün almamış, en az lise mezunu güvenlik elemanı alacağını duyurdu. Türk Hava Yolları, alacağı güvenlik elamanlarını  Eskişehir, İzmir ve Ankara’da görev yapacağını da duyurdu. Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri ise  204 tane sözleşmeli Ziraat Mühendisi alımı yapacak. Başvurular 10-25 Mayıs günü başlayacak.

 

 

 

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Yeni Ekonomi Düzenlemeler Geliyor başlıklı finans makalemizde dijital görüntü ücretleri kaldırılıyor, hurda araçların vergileri siliniyor ve koskeb kredisi alanlar yeni kredi başvurusu yapabilecek hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*