Garanti Kasko Nedir?

Ülkemizde zorunlu trafik sigortaları her ne kadar zorunlu olsa da kazaya neden olan kişilerin masraflarını sigorta şirketleri karşılamaktadır. Sigorta şirketleri, sadece mağdur olan tarafın masraflarını karşılamaktadır. Ancak araç sahipleri, oluşacak kazalar ve hırsızlık, yangın, çalınma gibi gibi durumlarda da oluşacak zararlarının karşılanması için araçlarına kasko yaptırmaktadırlar. Kasko fiyatları araçların maddi değerine, modeline göre ve daha önce kazaya karışık karışmadığına göre fiyatlandırılmaktadır. Garanti kasko nedir? Yazımızda da Garanti Bankası tarafından yaptırılan kasko çeşitleri, kasko ücretleri ve kasko tazminatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bonus Kart ile Yaptırılacak Garanti Kasko Ödemelerinde ki Avantajlar Nelerdir?

Garanti Kasko yaptıran ve kasko ücretini Bonus kart ile yapanlar yüzde 10 bonus hediye kazanmaktadırlar. Yine Bonus Kart ile kasko ücretinin peşin ödenmesi durumunda ise yüzde 5’lik indirim yapılmaktadır. Garanti Kasko’nun diğer bir avantajı ise BP istasyonlarından yapılacak alışverişlerde yıl sonuna kadar yüzde 3’lük indirim yapılmaktadır.

Garanti Kasko’nun Kapsadığı Zararlar Nelerdir?

Garanti Kaskonun paketlerini incelediğimizde çarpma, çarpışma, hırsızlık, beklenmedik olaylara karşı araçlar kaskolanmaktadır. Garanti Kasko paketlerini detaylı olarak ele aldığımızda;

  • Aracın istem dışı hareket etmesi, el frenini çekilmemesi ve park halindeyken bir başka aracın çarpması durumunda kasko kapsamına alınmaktadır.
  • Aracın camının kırılması
  • Çilingir, çekici ve acil yol yardımı
  • Aracın yanması veya yanıcı maddeler yüzünden zarar görmesi
  • Deprem, fırtına, sel gibi doğal afetler sonrası oluşacak zararlar.
  • Grev, lokavt, kargaşa durumunda araçta meydana gelecek hasarlar.
  • Terör olayları
  • Araç parçalarının çalınması
  • Araç aksesuarları ve ses sistemlerinin çalınması
  • Kemirgen hayvanların verdiği zararlar

durumlarında araçlar Garanti Kasko kapsamında yer almaktadır.

Garanti Kasko Teminat Tutarları Ne Kadardır?

Aracınızla yapabileceğiniz kazalar sonucu ferdi kaza teminatları ile güvence altındasınız. Ölüm durumunda kişi başı 10.000 TL, sürekli sakatlık durumlarında kişi başı 10.000 TL ve kişi başı 500 TL teminat sağlar. Kaza durumunda Zorunlu Trafik Sigortasının yetersiz kaldığı durumlarda karşı tarafa verilen zararlar, 50.000 TL ek limit ile karşılanır. Kaza sonucu oluşan manevi zararlar teminat dahilinde karşılanır. Araç sürücüsü olarak taraf olduğunuz hukuki durumlarda teminat dahilindeki destekleri ile 5.000 TL teminat karşılanır. Aracınıza Garanti Kasko’dan teklif almak için buraya tıklayarak aracınızı plak bilgisi ve T.C kimlik numarasını girerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*