Kredi Kartıyla Kira Ödemesi Yapılabilir mi?

Kredi kartları günlük alışverişlerde kullanıldığı gibi taksitli alışverişlerde ve elektrik, su, telefon, doğalgaz, telefon gibi hizmetlerin fatura ödemelerini de otomatik ödeme imkanı vermektedir. Bankalara yapılan otomatik ödeme talimatıyla kurumsal hizmet ödemeleri gerçekleşir. Peki, Kredi Kartıyla Kira Ödemesi Yapılabilir mi?

Kira Ödemelerinde Kredi Kartıyla Otomatik Ödeme Talimatı Verilebilir

Kredi kartlarının kullanım alanı çok genişlediği için günlük alışverişler dışında vergi, sigorta, trafik cezaları gibi bir çok alanda da kullanılmaktadır. Kredi kartlarında en fazla merak edilen konulardan biri de kira ödemelerinin yapılıp yapılmadığıdır. Artık günümüzde kira ödemeleri de tıpkı diğer otomatik ödeme talimatları gibi talimat verilip ödenebilmektedir. Böylece kira günü banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan vereceğiniz otomatik ödeme talimatıyla kredi kartınızdan iş yeri ve konut kiralarını ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartıyla Kira Ödemesi Yapan Bankalar

Ülkemizde ki bankalara baktığımızda kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı verilip kira ödenebilecek bankalar arasında HSBC Bank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Akbank, TEB, İş Bankası gibi bankalardan kira otomatik ödeme talimatları verilebilir. Kredi kartlarında limit olduğu müddetçe kredi kartından kira ödemesi gerçekleşecektir. Ödenecek kira bedeli tıpkı diğer alışverişler gibi kredi kart ekstresine yansıyacaktır. Yine kiralarda olacak artırımlarda bankalara bilgi verilerek kira ödeme tutar miktarı da artırılabilecektir.

Kredi Kartıyla Kira Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Bankalardan kredi kart ile kira ödeme talimatı vermek için banka şubelerine, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ile talimat verilebilir. Yapılması gereken sadece kira bedelinin aktarılacağı hesap numarasının iletmek olacaktır. Böylece her ay, belirlenen tarihte kredi kartından kira ödemesi yapılıp, kira bedeli karşı tarafın hesabına aktarılacaktır. Üstelik kredi kartlarıyla yapılacak kira ödemelerinde tıpkı diğer alışverişler gibi bedava para veya nakit puan da kazanılmaktadır. Dilerseniz kredi kartıyla otomatik ödeme talimatı vermeden de internet bankacılığı ve telefon bankacılığını kullanarak da ödeme yapabilirsiniz. İnternet bankacılık sisteminde kayıtlı ödeme menüsünden her ay ödeme kira bedeli ilgili hesaba hesap bilgilerini tekrar tekrar girmeden yatırılabilir.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*