Hangi Banka Daha Çok Faiz Veriyor

Bankaya yatırım amaçlı yatırdığınız paranın çok faiz alabilmesi için çok faiz veren bankalara yatırım amaçlı olan paranızı yatırmalısınız. Bu yatırımın tercih edilme sebebi bir risk oluşturmaması ve hiçbir zaman paranıza bir zarar gelmemesidir. Elinizde bir birikiminiz var ancak o birikimin bir şekilde artmasını istiyorsanız E-mevduat, vadeli mevduat ve klasik mevduat gibi hesap türlerine paralarınızı yatırmanız yeterli olacaktır. Bunun yerine daha yüksek riski olan fakat kar oranı da bir o kadar yüksek olan bir işlemde hisse senedidir. Ancak hisse senedi oldukça riskli olduğu için bu vadeli hesaplar daha çok tercih edilmektedir. Paranızı bankada açtığınız vadeli hesaba yatırmanız sonucunda bankalar dönem dönem farklı kampanyalar çıkarırlar. Bu kampanyalarla birlikte iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Bu durum için tabi ki bankada bulunan yatırım amaçlı paranızın yüksek miktarlarda olması gerekmektedir. Düşük miktarlarda bulunan paranız yüksek oranlarda kar elde etmenize engel olur. Faiz oranlarına göre hesaplanan ve bu oranlara göre paranıza eklenen faizler, paranız ne kadar düşük olursa o kadar düşük kar elde edersiniz.

 En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bildiğiniz üzere neredeyse bütün bankalar belirli süre içerisinde birikimini bankaya yatırarak bir kar elde etmek isteyen müşterilerine çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bankaların çoğunluğu piyasaya göre hareket eder ve parayı hiçbir şekilde riske atmazlar. Yatırım amaçlı bankalara yatırılan bu paraların hiçbir şekilde kaybolma gibi bir riski bulunmamaktadır. Bankaya yatırdığınızdan itibaren banka bu parayı kendinde tutar ve bu parayı kendi içinde değerlendirir. Bu durumda da paranıza faiz işlemi gerçekleşir. Ne kadar yüksek miktarlarda paranız varsa paranız o kadar da değer kazanmaktadır. Çünkü bankalar ulusal olarak da çalıştığı için yüksek miktarda ki para giriş çıkışlarına önem verirler.

Vadeli Hesaplarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neredeyse bütün bankalar bu şekilde yatırımcı müşteriler kazanmak isterler. Bu müşterilerini elde edebilmek için hoş geldin faizi, giriş faizi vs. faiz fırsatlarını müşterilere sunarlar. Bankalar bu müşterileri kendilerine çekerek hem bünyesini geliştirir hem de müşteri elde etmiş olurlar. Paranızı riske atmak istemiyor ve bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız bu hesapları iyi bir araştırma içine alarak ve bankaların faiz oranlarını iyice öğrenerek size en faydalı olacak bankayı bulabilirsiniz. En başta verilen faizlere kanmayın. En başta sizlere sunduğu faiz oranları çeşitli kampanyalar dahilinde olacaktır. Bu kampanyaların süresi bittiğinde bu faiz oranları eski haline dönecek ve bu duruma göre faiz işlenmeye devam edecektir. Bankaların ana faiz oranlarını araştırmaya alın ve buna göre hareket edin. Bu kampanyalar sonrasında ki oranları birbiriyle karşılaştırırsanız daha uzun vadeli ve yararlı bir şekilde paranızı kullanabilirsiniz.

Banka Faiz Oranları Karşılaştırma

Herkesin zaman zaman paraya ihtiyacı olabilmektedir. Çeşitli imkanların karşılanamaması durumunda ve acil ihtiyaçları karşılamak istediğiniz zamanda toplu bir paranızın olması gerekebilmektedir. Bu zamanlarda etrafınızda borç para alabileceğiniz bir yakınınız yok ise ilk başvuracağınız yer bankalar olacaktır. Bankalara kredi için başvurur ve bu başvurunun onaylanması sonucunda ihtiyacınız olan paraya ulaşabilirsiniz. Tabi ki bankalar bu konuda sizden geri ödeme olarak üstüne faiz isterler. Bu faiz oranlarının en düşük olduğu bankaları tercih ederseniz her zaman sizin için faydalı olacaktır. Geri öderken kim daha fazla para ödemek ister ki? Eğer ki kredi notunuz yükseklerde ise her bankadan kredi alabilme hakkınız ve imkânınız vardır. Bu durum size çok pozitif olarak yansıyacaktır. Öncelik olarak bankalar sizin kredi notunuzu öğrendikten sonra size kredi vermek isterler. Şu ana kadar ki borçlarınızı düzenli ödediyseniz bankalarla aranızda ki ilişkiler güçlenir. Şimdi size en uygun kredi faizleri sunacak olan bankayı araştırmaya başlayın. Yazımızın devamında sizlere bankaların faiz oranlarını da belirteceğiz. Bazı bankalar size çeşitli imkanlar ve kampanyalarla birlikte düşük faiz oranlarında kredi vereceklerdir. Bazı bankalar ise sizden daha düşük kredi dosya masrafları isteyeceklerdir. Bu durumda bu bankaları karşılaştırarak en karlı olanını tercih etmelisiniz.

Bankaların Faiz Oranları

 • Şekerbank %4,50
 • Akbank %4,50
 • İş Bankası %4,60
 • Halkbank %4,75
 • Ziraat Bankası %4,75
 • Garanti Bankası %7,00
 • Yapı Kredi Bankası Vadeli Mevduat %5,00
 • Burgan Bank %6,00
 • Denizbank %5,50
 • HSBC %5,50
 • Fibabanka %7,85
 • Tekstilbank %7,25
 • TEB Marifetli Hesap %8,50
 • Vakıf Bank %9,60
 • Odeabank e-Vadeli Mevduat %10,00
 • Anadolu Bank e-Vadeli %10,75

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme başlıklı finans makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*