Kamuda 4970 Ek Kadro Açıldı

İstihdam seferberliği ve kamuda yapılan FETO temizliğinden sonra kamuda 4970 ek kadro açıldığı belirtildi. Açılan ek kadrolara KPSS sonuçlarına göre atama yapılacak. Devlet Personel Daire Başkanlığı da resmi sitesinde açılan ek kadroları ve kadrolara alınacak memur sayısını açıkladı.

KPSS Girmiş ve 70 Üstü Alan Memur Adayları İçin Yeni Fırsat

Hükumetin istihdam seferberliği doğrultusunda en büyük desteği yine kendisi vermeye devam ediyor. Hükumet, her yıl ortalama 100 bin alım yaptığı kamu dairelerine bu yıl ek kontenjan olarak 4970 kişilik ek kadro açacağını ve hangi kadrolara kaç tane memur alınacağı hakkında da Devlet Personel Daire Başkanlığı da resmi sitesinde açıklamada bulundu. Böylece KPSS girmiş ve 70 puan üstü almış devlet memur adaylarının devlet memuru olma hayallerin kapılarını açacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2017 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu gereğince açıktan atama ve nakil sayılarının kamu idare kurum ve kuruluşlarına dağılımı yayımlandı.

En Fazla Kontenjan Sosyal Güvenlik Kurumuna Ayrıldı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 4970 ek kadronun 3 bin 220 kontenjan 68 kamu kurum ve kuruluşlarına ayrıldı. En fazla alımım yapılacağı devlet dairesi ise Sosyal Güvenlik Kurumu olacak. Kalan 700 kontenjan da 107 üniversite arasında pay edildi. Üniversitelerden en çok memur alımının yapılacağı yerler ise İzmir Demokrasi ve Bakırçay üniversiteleri oldu. Devlet Personel Başkanlığının resmi web sitesinde ki dağılım listesi ise;

  • Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 295 kişi alım yapılacak.
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 195 kişi alım yapılacak.
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 190 kişi alım yapılacak.
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 190 kişi alım yapılacak.
  • Maliye Bakanlığı 190 kişi alım yapılacak.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı 145 kişi alım yapılacak.
  • İçişleri Bakanlığı 140 kişi alım yapılacak.
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı 130 kişi alım yapılacak.
  • Orman Genel Müdürlüğü 120 kişi alım yapılacak.

Devlet Personel Daire Başkanlığının açıkladığı listeyi buradan indirebilir ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan 2017 Vergi Affı başlıklı finans makalemizde 2017 Vergi Affı, 2017 Vergi Affı ile hangi borçlar silindi? ve 2017 Vergi Affında kabul edilen maddeler hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*