Kredi Kartını Nakite Çevirme

Nakit para bulma yollarından biri de kredi kartlarıdır. Kredi kartlarıyla bilinen para bulma klasik yöntemi kredi kartıyla nakit para çekmektedir Ancak bu yöntem birazdan anlatacağımız yöntemlere göre biraz masraflıdır. Çünkü kredi kartyıla nakit para çekmeden dolayı bankalar komisyon almaktadır. Kredi kartını nakite çevirme yazımızda, hangi yollarla kredi kartını paraya çevirebileceğimiz hakkında bilgi vereceğiz.

E-Ticaret Sitelerinden Ürün Alarak Hesabınıza Para Yatabilir

E-Ticaret Siteleri kredi kartının nakite çevirme yollarından biridir. E-Ticaret sitelerinden birine üye olmalı ve ürün pazarlaması bölümüne cep telefonu lap-top, televizyon gibi hayali bir ürün girişi yapın. Daha sonra da bu ürünün alıcısı olarak kredi kartınızla satın alın. E-ticaret siteleri, satın alınan ürünün fiyatını, kendi komisyonlarını aldıktan sonra üyesinin belirtmiş olduğu hesaba en geç 2 gün içinde aktarmaktadır.

Kredi Kartıyla Taksitli Altın Alınabilir

Kuyumculardan kredi kartıyla taksitli altın alarak da kredi kartınızı paraya çevirebilirsiniz. Şöyle ki kredi kartlarıyla kuyumculardan 4 takside kadar taksitli altın alımı yapılmaktadır. Satın alınacak altının bozdurmasıyla nakit para ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Bu yöntem diğerlerine göre en avantajlı yöntemlerin başında gelir.

Taksitle Kontör Alınıp Hesabınıza Nakit Girişi Yapılır

Genellikle tüm telefon bayileri %5 ile %10 oranları arasında kontör satışı yapılmış gibi %0 KDV ödeyerek kredi kartınızdan 9 aya kadar taksitli çekim işlemi yapabilir. Yapılan taksitli kontör satışından sonrada paranızı alabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Taksitli Nakit Avans Kullanılabilir

Kredi kartınızın sahibi olan bankanızdan da kredi kartıyla taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Hemen hemen tüm bankalar kredi kartlarına nakit avans vermektedir. Ancak burada da komisyon olduğunu unutmayınız. Şunu da belirtelim ki taksitli nakit avanslara ödeyeceğiniz komisyon ücretleri kredi kart nakit çekimlere göre daha avantajlıdır. Son olarak da kredi kartınızın nakit avans çekimine açık olması gerekmektedir. Kredi kartınızla da bankanız tarafından belirtilen oran kadar da nakit çekimi yapabilirsiniz. Ancak komisyon oranlarının yüksek olduğunu hatırlatalım.

Başkalarına Ait Fatura, Vergi Ödemelerini Kredi Kartıyla Ödeyip Nakit Para İhtiyacı Sağlanmış Olur

Yakınlarınızın faturaları, kira ödemeleri, vergi ödemelerini kredi kartınızla peşin fiyatına taksitlendirme yapabilir ve ve fatura bedellerini nakit olarak alarak nakit ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*