Kredi Notuna Göre Kredi Faiz Oranı ING Bank

Bankaların, tüketicilerin kendi bankalarında kredi kullanmaları için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Sigortalı faiz oranlı kredi, sigortasız faiz oranlı kredi, ilk üç ay ödemesiz kredi derken ING Bank’ta kredi notuna göre kredi faiz oranlı kredi hizmetini devreye soktu. ING Bank’ın yeni kredi sisteminde kredi notunuz ne kadar yüksekse ödeyeceğiniz kredi faiz oranı da o kadar düşük olacaktır.

Kampanya Ne Zaman Sona Erecek?

Hemen belirtelim ki ING Bank kredi notuna göre kredi faiz oranı uygulaması 30 Nisan’da son bulacaktır. Gelelim hangi kredi notuna ne kadar faiz oranı uygulandığına;

  • Kredi Notu 1850 ve Üstü Olanlar: Kredi notunun en üst seviyesi 1900’dür. 1850 ve üstü kredi notuna sahip olanlar şimdiye kadar bankalarla hiç bir sorun yaşamamış kredi, kredi kartı gibi banka hizmet ürün borçlarını zamanında ve eksiksiz ödeme yapmış olan kişilerdir. Bu müşteriler bankalar için VIP müşteri desek yalan olmayacak. ING Bank, kredi notu 1850 ve üstü olanların kullanacağı tüketici kredilerine aylık yüzde 1.09 oranında faiz uygulamaktadır.
  • Kredi Notu 1800 ile 1849 Arası Olanlar: Koyu yeşil kredi rengine sahip olanların yer aldığı kredi notuna sahip olanlar, bankalar için güvenilir, riski olmayan sınıfında yer almaktadır. Bu kredi notuna sahip olanlar, diledikleri bankadan kefilsiz kredi kullanabilmektedir. ING Bank, kredi notu 1800 ile 1849 arasında yer alan müşterilerinin tüketici kredisi kullandıklarında uygulayacağı faiz oranı aylık yüzde 1.19 oranında olacaktır. 
  • Kredi Notu 1750 ile 1759 Arası Olanlar: Az riski sınıfında yer alan ve açık yeşil kredi notuna sahip olanların yer aldığı kredi notlarıdır. ING Bank, az riskli sınıfında ki kredi notu 1750 ile 1759 arasında yer alan müşterilerine kredi kullanımlarında uygulayacakları aylık faiz oranı aylık 1.39 oranında uygulamaktadır. 
  • Kredi Notu 1600 ile 1699 Arası Olanlar: Orta riskli grubunda yer alanların içinde bulunduğu kredi notlarıdır. ING Bank, bu kredi notu içinde yer alanların kullanacağı tüketici kredilerinde aylık yüzde 1.49 oranında faiz uygulamaktadır. 

Kredi notu 1600’den düşük olanlar ise kredi notuna göre faiz oranlı kredi kampanyasında yararlanamamaktadır. Kredi notuna göre kredi faiz oranlı kredi kampanyasında kullanılabilecek kredi alt limit 5 bin lirayken en üst limit de 50 bin liradır. Tüketiciler, 48 aya kadar kredi vadeleriyle kredi kullanabileceklerdir.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*