TEB Yüzde 12 Faizli Vadeli Hesap Faiz Kampanyası

TEB tarafından vadeli hesaplara sürekli yüzde 12 faiz verilmeye başlandı. Bazı bankalar gibi belli sürelere kadar hoş geldin faizi yerine sürekli yüksek faiz anlayışı ile düzenlenen kampanyada 100.000 liraya kadar olan vadeli mevduatlara yüzde 12 faiz verilmektedir.

Kaynak Sıkıntısı Yaşayan Bankalar Yüksek Faizlerle Vadeli Mevduat Toplamaktadır

Merkez Bankasının bankalara gecelik verdiği faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle bankalar, vadeli mevduat hesaplarına verdiği yüksek faiz oranlarıyla kaynak arayışı içine girdiler. Öyle ki 2 yıla kadar vadeli mevduat hesaplarına yüzde 8 faiz veren bankalar, Merkez Bankasının uygulamış olduğu borç para politikasında ki yeni kararları sonrası kendi kaynağını oluşturmak için tüketicilerin vadeli mevduat hesaplarına yüksek faiz vermeye başladılar. Bu amaçla tüketicilerden toplayacakları kaynaklar sonrası Merkez Bankasından alacakları borç para limitinde düşüş yaşanacak ve yüksek faiz ödemeyeceklerdir.

TEB Şubeleri Dışında Tüm TEB Bankacılık Şubelerinden Hesap Açılabilir

TEB yüzde 12 faizli vadeli hesap kampanyasında müşterilerden hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Üstelik yüzde 12’lik vadeli hesap kampanyasından yararlanabilmek için TEB şubelerine gitmeden CepteTeb uygulamasıyla hem mobil hem de internet bankacılığı sistemleriyle kampanyaya katılabilir. Ayrıca TEB bankamatik şubelerinden ve TEB telefon bankacılık sistemlerini de kullanarak kampanyaya katılabilinir. Bu kampanyaya oturduğunuz yerden de dahil olabilirsiniz.

TEB Yüzde 12 Faizli Vadeli Hesap Kampanyasının Özellikleri

Gelelim TEB yüzde 12 faizli vadeli hesap kampanyasının özelliklerine;

  • Maksimum hesap açma limitleri 500 lira, 500 dolar ve 500 Euro’dur.
  • CEPTETEB Vadeli Hesap faiz oranları 28 günden 380 güne kadar tüm vadelerde geçerlidir.Faiz oranları yıllıktır ve brüttür.
  • Hafta içi 17.45′ e kadar açılan hesaplarda yüzde 12 faiz işlemeye başlar. 17.45’ten sonra ki açılan hesaplarda yüzde 12 faiz ilk günkü mesai saatinde işlemeye başlayacaktır.
  • Türk lirası CEPTETEB Vadeli Hesaplarınızın toplam mevduat büyüklüğü 1.000.000 TL’yi geçtiğinde, tüm hesaplarınız 1.000.001 – 2.000.000 TL arasında geçerli olan oranlarla, 2.000.000 TL’yi geçtiğinde ise 2.000.000 TL üzeri geçerli olan oranlarla açılacak veya yenilenecektir. 2.000.000 TL üzeri oranlar 1.000.001 – 2.000.000 TL arasındaki oranların 1 puan altındadır.

Limitlere Göre Faiz Oranları Değişmektedir

TEB yüzde 12 faizli vadeli hesaplarda ki limitlere göre değişen faiz oranları ise;

  • 0 – 100.000 TL ve 100.001 – 1.000.000 TL arasında olan vadeli hesaplara 181 gün boyunca yüzde 12 faiz işlenecektir.
  • 1.000.001 – 2.000.000 TL arasında ki vadeli hesaplara ise 181 gün boyunca yüzde 11 faiz işlenecektir.

TEB Hoşgeldin Faizi Marifetli Hesap Kampanyası

  • Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerinin karşısına çeşitli fırsatlarla çıkmaktadır. Bu fırsatlardan bir diğeri de Marifetli Hesap Kampanyasıdır. Bu kampanyayla birlikte müşterilerin istediği zaman nakit ihtiyacını karşılamak amaçlanmıştır. Bu kampanya istediğiniz anda nakit ihtiyaçlarınızı gidermenize olanak sağlar. Bu kampanyayla birlikte istediğiniz an para yatırıp, istediğiniz an para çekebileceksiniz. Marifetli hesap diye adlandırılan bu kampanya TEB’in müşterilerine sunduğu özel fırsatlardan biridir. 
  • Marifetli Hesap sayesinde günlük acil bir paraya ihtiyacınız olduğunda direk olarak paranızı bankadan temin edebilirsiniz. Günümüzde herkesin acil paraya ihtiyacı olabilir. Bir acil işiniz çıkar ve o an yanınızda yeteri kadar para yoktur, bu ve bunun gibi durumlarda Marifetli Hesap devreye girer ve size istediğiniz miktarlarda kredi imkanını anında sağlar. Aynı zamanda birikim amaçlıda Hoşgeldin Faizi uygulamasından yararlanabilir ve %12’lik bir faiz oranıyla paranızı arttırabilirsiniz. Hesabınızı farklı para birimlerinde açabilirsiniz. Bu faiz oranından faydalanmak için minimum 2.000 TL hesabınıza yatırmalısınız. 200.000 TL’ye kadar yatıracağınız miktarlarda bu Hoşgeldin Faizi uygulamasından faydalanırsınız. Her döviz cinsinden birer tane hesap açma imkanınız da bulunmaktadır. Eğer ki bu hesabı açmak istiyorsanız ilk olarak vadesiz hesabınız mevcut değilse bir vadesiz hesap açmalısınız. Sonrasında vadeli hesaba geçerek bu parayı yatırdığınız andan itibaren Hoşgeldin Faizinden yararlanırsınız. Gece saat 05:00-06:00 arasında yatırdığınız paraya erişemezsiniz. Bu parayla bir işlem gerçekleştiremezsiniz. Bunun dışında ki saatlerde paranızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*