Türkiye’nin En İtibarlı Şirketleri Belli Oldu

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl altıncısı yapılan Türkiye’nin en itibarlı şirketler raporu açıklandı. Gıda, akaryakıt, ulaşım, bankacılık, elektronik, turizm gibi farklı kategoriler üzerinde faaliyet gösteren şirketler üzerinde yapılan araştırmada 3.808 kişinin fikri soruldu. 26 farklı bölgede ki katılımcılardan oluşan raporda Türkiye’nin en itibarlı şirketleri açıklandı.

Türkiye’nin En İtibarlı Markası Koç Holding Oldu

Türkiye İtibar Akademisi raporuna göre ülkemizin en itibarlı markası Koç Holding oldu. Türkiye’nin en büyük ikinci akaryakıt dağıtım şirketi olan Opet ise ülkemizde ki en itibarlı akaryakıt şirketi oldu. Dünyanın en büyük içecek markalarından olan Coco Cola ise ülkemizde alkolsüz içecekler sınıfında en itibarlı markası seçildi.

En İtibarlı Eğitim Markası Boğaziçi Üniversitesi Oldu

1924 yılında Mustafa Kemal’in önderliğinde kurulan İş Bankası‘da bankacılık sektöründe en iyi marka seçildi. Türkiye’nin en büyük beyaz eşya ve teknoloji şirketi olan ve Koç Holding bünyesinde yer alan Arçelik ise Türkiye’nin en itibarlı beyaz eşya markası seçildi. Türkiye İtibar Akademisi, eğitim alanında da en itibarlı marka raporunda Türkiye’nin en itibarlı üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesini Türkiye’nin en itibarlı eğitim markası olarak seçti. Eğitim alanında yapılan araştırmada özel okullarda yer aldı. Rapora göre ülkemizde ki en itibarlı özel okul markası olarak da Doğa Okulları seçildi.

En İtibarlı GSM Markası Turkcell Oldu

Elektronik Eşya Sektöründe Türkiye’nin En İtibarlı Markası Samsung seçilirken Enerji sektöründe ise EnerjiSA seçildi. Gıda Sektöründe İSE Türkiye’nin en itibarlı markası, Türkiye’nin en zengini olan Murat Ülker’e ait Ülker markası seçildi. GSM sektöründe ise en fazla vericilere sahip ve çekim gücü en yüksek marka olan Turkcell oldu. Hazır giyim sektöründe yapılan itibar araştırmasında ise LC Waikiki en itibarlı marka seçildi. Holding sektöründe yapılan araştırmada ise en itibarlı holding olarak Koç Holding seçildi. İlaç sektöründe ise Türkiye’nin en büyük ilaç üreticisi olan Eczacıbaşı en itibarlı marka seçildi.

En İtibarlı Otomobil Markası Volswagen Oldu

İnşaat sektöründe ise Ali Ağaoğul’nun sahip olduğu Ağaoğlu inşaat en itibarlı inşaat markası seçildi. Mobilya markasında İstikbal, otomobil sektöründe Volswagen, perakende sektüründe Migros, Sigorta sektöründe ise Koç Allians en itibarlı markalar olarak seçildi.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan 16 Nisan Sonrası Piyasalarda Neler Yaşandı? başlıklı finans makalemizde 16 Nisan Sonrası Piyasalarda Neler Yaşandı?, Referandum sonrası altın ne oldu? ve Referandum sonrası dolar ne oldu hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*