Anında Kredi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknolojiyi en iyi takip eden ve sektörlerinde uygulayan kurumların başında bankalar gelmektedir. Öyle ki internet ağının genişlemesiyle beraber artık günlerce kredi kullanımı için beklenen sürelerin sonuna geldik diyebiliriz. Öyle ki 10 dakika içinde kredi başvurusu sonuçlanmakta ve müşterinin hesabına aktarılmaktadır. Üstelik kefilsiz ve imzasız. Anında kredi adı verilen kredi başvurusunun nasıl yapılacağı ve kullanılacağı hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Anında Kredi Nasıl Kullanılır?

Anında kredinin tanımını yukarıda yapmış olduğumuz gibi internet bankacılığı üzerinden yapılan ve hemen sonuçlanan kredi başvurusudur. Anında kredilere Şipşak kredi, Jet kredi, Hızlı kredi gibi isimleri de almaktadır. Gelelim anında kredinin nasıl kullanılacağına. Tüm bankalar, daha hızlı kredi kullandırabilmek için tüm internet ve mobil bankacılık sistemlerinde anında kredi hizmeti vermektedir. Tek şart o bankanın müşterisi olmak ve mümkünse o bankadan maaş almaktadır. Bu şartlara haiz olanlar, bankaların online internet başvuru sistemlerinde kimlik bilgilerini girerek kredi başvurusu yapabilirler. Üstelik internet üzerinden başvuru yapılan anında kredilerin, banka şubelerinden yapılan kredi başvurularına göre daha kesintisi olmaktadır.

Kredi Onayı Alanların Kredileri Mesai Kavramı Olmaksızın Hesaba Aktarılmaktadır

Kredi başvurularında, sistem kısa bir kredibilite incelemesinden sonra kredi kullanımı onaylanan müşterilerin kredi başvurusu tamamlanır ve anında müşterinin hesabına kredi tutarı aktarılır. Üstelik bu kredilerin hesaba aktarmaları için mesai saatleri şartı aranmayıp, hafta sonları hatta gecenin bir yarısı da olsa müşterinin parası hesabına aktarılır. Hatta bazı bankalar, canlı kredi hizmeti vermektedir. Bu bankalardan biri Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası, internet bankacılığı üzerinden müşterisiyle canlı yayında görüşmekte ve tıpkı banka şubesinde ki bir memur gibi kredi talebini almakta ve müşterisine kredi kullandırmaktadır.

Araç ve Konut Kredileri İçin de Anında Kredi Başvurusu Yapılabilir

Anında kredilerde kredi limitleri banka şubelerine göre daha düşük limit krediler kullanılmaktadır. Anında kredi hizmetlerinde araç ve konut kredi başvuruları da yapılmaktadır. Ancak bu krediler onaylansa bile kredi başvurusu yapanın banka şubesine gitmesi ve kredi sözleşmesini imzalaması gerekmektedir.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı finans makalemizde gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi alınabilir mi ve ipotekli kredi nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*