Canlı Borsa Takibi

Gerekli eğitimim alınması, değişen piyasa koşullarını günlük takip edebilen, siyasi, ekonomik gelişmeleri yakından takip edip, bu gelişmelerin sonuçlarını doğru yorumlayıp ona göre hamle yapan borsa oyuncuları her zaman kazanmışlar ve kazanmaya da devam etmektedirler. Borsadan kısa sürede kazanç elde edebilmek için borsanın günlük takibi gerekir. Çünkü borsa piyasası, kaygan bir zemin üzerine oturtulmuş, ülkelerin Merkez Bankasının sonuçları, hükumetin almış olduğu siyasi ve ekonomik kararlar, Amerikan Merkez Bankası sonuçları, global ekonomik ve siyasi gelişmeler karşısında değişebilecek değişken bir yapıya sahiptir. Canlı Borsa takibi yazımızda, borsanın anlık takibinin nasıl ve hangi yollarla yapılabileceği, müdahale edilebileceği hakkında bilgiler vereceğiz.

Canlı Borsa Takibi İçin Aracı Kurumlara Yatırım Hesabı Açılmalıdır

Borsada işlem yapabilmek için Aracı Kurumlara ( Broker) ihtiyaç vardır. Borsada işlem yapmak isteyenlerin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisan belgesi verilmiş bankalar ve diğer aracı kurumlar vasıtasıyla yatırım hesabı açılması gerekir. Açılacak hesaplarla beraber internet üzerinden ve akıllı cep telefonlara indirilecek programlar sayesinden canlı borsa oynanabilecektir.

Aracı Kurumların Web Siteleri ile Canlı Borsa Hizmeti Alınmaktadır

Canlı Borsa Takibinde, yatırımcıların en çok kullandığı yöntem, müşterisi olduğu aracı kurum firmasının web adresinde vermiş olduğu online borsa hizmetleridir. Aracı kurumlarının, müşterilerine vermiş olduğu şifrelerle sisteme giriş yapılarak canlı borsa takibi yapılabilmektedir. Hemen belirtelim ki çalışılan aracı kurum üzerinden borsadan 1 lot alınması gerekir. Alınacak 1 lot sonrası yatırımcılar aracı kurumların web adresi sayesinde kesintisiz, anlık borsa takibi yapabilecektir. 1 Lot almayan müşteriler ise 15 dakika gecikmeli borsa takibi yapabilmektedir. Aracı kurumların web adresleri üzerinden yapılacak borsa takibi sistemi sayesinde borsada alım satım talimatı verilebilir ve anlık alımlar gerçekleştirilebilir. Yatırımcılar, alım satım işlemlerinde ortaya çıkacak komisyon ücreti dışında borsa takip sisteminin kullanılmasından dolayı ekstra bir ücret ödememektedir.

Canlı Borsa Takip Programları ve Siteleri

Akıllı cep telefonlarına indirilecek borsa takip programlarıyla da canlı borsa takibi yapılabilir. Ancak piyasalarda ki canlı borsa programları incelendiğinde ücretli ve ücretsiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak tam sürümlü, sorunsuz borsa takip programları için lisans ücretleri alınmaktadır. İnternet üzerinden de Matriks, Foreks, IBS, Tams gibi borsa şirketlerinin online borsa hizmetleri sayesinde canlı borsa takibi yapılmaktadır.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Kredi Notunuzu Nasıl Düzeltirsiniz? başlıklı finans makalemizde kredi notumu nasıl yükseltirim, kredi notunu hızlı yükseltme ve kredi notunu yükseltmenin yolları hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*