Teknosa’dan ING Bank Kredisi İle Nasıl Telefon Alınır?

Hollanda menşeli bir banka olan ING Bank, Teknosa mağazaları ve Teknosa sanal mağazalarından yapılacak alışverişlere, banka şubelerine gitmeden mağaza içerisinde kredi kullandırma imkanı vermektedir. İki kuruluş arasında yapılan anlaşmayla 500 TL ve üstü Teknosa mağazalarında yapılacak elektronik alışverişlerinde 48 aya kadar kredi kullanılabilmektedir. Bu yazımızda, en çok tercih edilen elektronik ürünlerin başında gelen cep telefonlarının, ING Bank Tekno kredisiyle nasıl alınacağı hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Teknosa Kredisinin Limit Sınırları

Konumuzun detayına geçmeden önemli bir dipnotu sizlerle paylaşalım. ING Bank Tekno kredisinden faydalanabilmek için Teknosa.com üzerinden yapılacak cep telefon alışverişlerinde alt sınır 750 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam, Teknosa mağazalarında 500 TL olarak belirlenmiştir. Üst sınır ise 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredinin vade sürelerini incelediğimizde alt sınır olarak 9 ay olarak belirlenmiştir.

ING Bank Teknosa Kredisi Nasıl Kullanılır?

Gelelim ING Bank Tekno kredisi ile nasıl telefon alınır?Sorusuna. Öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz en alt sınırda ki rakamlar veya üstünde  cep telefonunuzu beğeniyorsunuz. Daha sonra cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açarak TEKNOSA yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra 2229’a kısa mesaj göndermeniz gerekir. Mesaj gönderme işleminden sonra biraz beklemeniz gerecektir. Çünkü banka, kredi başvurusunda bulunan müşteri hakkında kredi notu tahkikatı yapacaktır. Eğer ki krediniz onaylanırsa cep telefonunuza onay mesajı gelecektir. Gelen onay mesajıyla beraber mağazada ki yetkililer ING Bank sistemine erişip kredi kullanacak kişinin kimlik belgeleri ve kredi tutar bilgilerini giriş yapacaktır. Yine kimlik belgelerinin online ortamda paylaşılması ve evrakların imzalatılmasıyla kredi kullanımı tamamlanacaktır.

Kredi Tahsis Ücreti ve Hayat Sigorta Primi Yok

Artık krediniz hazırdır. Onaylanan Tekno kredisinden sonra satın almış olduğunuz cep telefonun bedeli, Teknosa mağazasının hesabına ING Bank tarafından aktarılacaktır. Teknosa’dan ING Bank Tekno kredisinde hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır.

ING Bank Teknosa Kredisi Ödeme Planı

ING Bank Tekno kredisi faiz oranını incelediğimizde tüm vadeler için aylık %1.49 oranında faiz uygulanmaktadır. Örnek bir ödeme planıyla konumuzu bitirelim. 2000 TL’lik bir cep telefonu alındığında 15 ay boyunca  aylık 153 TL ödemesi bulunmaktadır. 15 ay sonra ödenecek toplam tutar 2.295 TL olacaktır. Diğer ödeme planlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Emeklilere PTT'den İhtiyaç Kredisi başlıklı finans makalemizde emekli maaşıyla PTT kredisi nasıl alınır, PTT ihtiyaç kredisi faiz oranı ve PTT'den ihtiyaç kredisi nasıl alınır hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*