Köye Geri Dönüş Projesi Başladı Devletten 30.000 ₺ Destek Kredisi

Köye Dönenlere Devlet Destekli Hibe Kredisi

Köye dönmek isteyen ve tekrar köyüne dönerek büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvan yetiştirme, yulaf ve buğday gibi kuru veya sulu gıda tarımıyla çiftçiliğe geri dönen vatandaşlara devlet destek oluyor. Devletin bu destekte hedeflediği ise hem yerli üretimi arttırmak hem köye dönüp köyde geçimini sağlayabilecek kişilere destek ve yardımcı olmaktır. Devlet destekli köye dönüş hibesini köyünüze dönerek ve tarımla uğraşacağınızı belirterek elde edebilirsiniz.

  • Köye Dönüş Projesi

Bu projeyle birlikte yerli üretim için bir yardım sağlamak hedeflenmektedir. Devletin verdiği destek ile isterseniz köyünüze dönüş yapabilirsiniz. Bunun dışında bu krediyi bir çiftlik kurarak büyükşehirde de kullanabilirsiniz. Köye dönüşünüz şart olmasa da bir çiftlik kurarak bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Tarın ve Hayvancılık adına bir şeyler yapmak istiyor ve kendinize güveniniz var ise girişimci olarak bu krediye başvurun ve kredinizin onaylanması durumunda sizde ülkemizde ki üretime katkıda bulunun ayrıca bir meslek erbabı olun. Ailenizin geçimini de tarım ve hayvancılık sektörü sayesinde sağlayın. Bütün bu gelişimler adına sizde eğer ki bu konuda başarılı olacağınızı düşünüyorsanız bu hibe kredisine başvurabilir ve hem ülkemize hem de bireysel geçiminize yardımcı olabilirsiniz.

  • Tarım Ve Hayvancılığa Büyük Destek

Öncelik olarak Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu konuda girişimde bulunan girişimcilere hibe ve teşvik kredi fırsatları vermektedir. Devlet desteğiyle iş kurma kredileri de verilmektedir. Bunun dışında KOSGEB girişimcileri her anlamda ve her alanda destekler. KOSGEB çok fazla alanda girişimci olan herkese gereken yardımı sağlamaya gayret eder. Bu konuda büyük bir kuruluş ve sistem içerisinde olduğunu bizlere göstermektedir. Tarım ve hayvancılık konusunda da KOSGEB büyük destek sağlamaktadır. Kırsal kalkınmayı destekleyen bir kurum ise TKDK’dır. Birçok destek alan tarım ve hayvancılık girişimcileri çekinmeden ve kendilerine güvenle bu yola çıkabilir ve iş kurabilirler.

  • Devlet Destekli Hibe Kredisi Almak İçin

Öncelik olarak bu krediyi sağlamak isteyenlerin başvurudan önce bir iş planı hazırlamaları gerekmektedir. Bu iş planları incelenerek net bir değerlendirmeden geçirilerek kredi onay listesi hazırlanmaktadır. Kredinin onaylanmasında büyük bir rol oynayan iş planının nasıl hazırlanması gerektiği hakkında derin araştırmalar sonucu bir iş planı yapmalısınız. Kredinizin onay alması durumunda bu krediden faydalanabilirsiniz. KOSGEB’in istediği bir durumda Girişimcilik Belgesi’dir. Girişimcilik Belgesi alabilmek için girişimcilik kursuna giderek eğitim almanız gerekmektedir. Bu kısa eğitimin sonunda girişim adına hem bir şeyler öğreneceksiniz hem de Girişimcilik Belgesi’ne sahip olacaksınız.

  • Köye Geri Dönüş Yardımı Projesi Ve Kredileri

Köye Geri Dönüş Projesini kısaca açıklamak gerekirse köye dönecek olan girişimcilerin devletten destek alarak köyde bir iş kurmasına yardımcı olan bir destektir. Devletin sağladığı bu destek ile birlikte köye geri dönüş yapan vatandaşlarımız tarım ve hayvancılık konusunda bir yatırım ve üretim sağlamayı hedeflemektedir. Bu proje yatırım için gereken desteği devletten istenebilir kılmaktadır. KOSGEB bu kredilerde öncü olmaktadır. Bu krediyi KOSGEB’den alabilmeniz için ilk olarak Girişimcilik Kursuna girerek bir iş planı hazırlamanız gerekmektedir. Bu iş planı ve girişimcilik kursu sonunda alacağınız girişimci belgesiyle bu krediye başvurmanız gerekmektedir.

Köye Geri Dönüş Yardımı Ve Devlet Destekleri

  • Köyünüze geri dönüş yaparak hayvancılık ya da tarım ile uğraşmak isteyen vatandaş ve girişimcilere 50.000 TL hibe ayrıca da 100.000 TL faizsiz kredi imkânı verilmektedir.
  • Yaş açısından 35 yaşından genç olan vatandaşlara 30.000 TL ile 50.000 TL arasında faizsiz kredi imkânı sunulmaktadır.
  • Bunların dışında esnaflarımıza da sunulan Devlet destekli 30.000 TL faizsiz kredi imkanları mevcuttur. Bu destek Devlet Bankası olan Halkbank tarafından sağlanmaktadır. Esnaf ve Sanatkarlara bu kredi imkanları verilmektedir.
  • Küçükbaş hayvancılığı yapacak olanlara verilen kredi desteği ise tam 7 yıl boyunca geri ödemeli koyun, inek ve keçi alımına ön ayak olmaktadır. Ziraat Bankasının sunduğu bu krediden faydalanabilmek için Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekir.

 

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Devletin Desteği İle Çiftçilerin Beli Doğruldu başlıklı finans makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

6 Comments Posted

  1. Benim 150mt ahirim boş duruyor dana besliyordum bırakdım besicilik baba meslegimiz babam hala başka yerde devam ediyor ben Gazi Antep Sehrine yerleştim kasap işciligi yapıyorum 40yaşındayım toplamda 450mt yerim var askeri ücretle calışıyorum ahırın fotrafını atabilirim destekten faydalana bilimiyim

  2. Köyüme dönüp arıcılık yapmayı düşünüyorum destek alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim . Saygılar

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*