Kredi FX

PTT Sözleşmeli Memur Alımı 2017

PTT Sözleşmeli Memur Alımı 2017

2017 yılının ilk memur alımını PTT yapacak. PTT, sözleşmeli posta dağıtıcısı, gişe ve büro memuru alacağını web sitesinden duyurdu. Birkaç gün sonra da Devlet Personel Daire Başkanlığından, PTT’ye alınacak bay – bayan sözleşmeli memur alımlarının şartları açıklandı. PTT sözleşmeli memur alımı 2017 yazımızda, PTT’ye alınacak sözleşmeli memur şartlarından bahsedeceğiz.

Gişe ve Büro Memuru

  • Kamu Personel Sınavı Lisan mezunlarının katılmış olduğu P3 sınavına girmiş ve 70 ve üstü puan almış olmak gerekiyor.
  • Lisan mezunu, lisans mezun bölümlerine denk gelen okullar ve Yüksek Öğretim Kurumunun kabul etmiş olduğu okulların lisan bölümünden mezun olmuş olmak.
  • Başvuru yapacak bay ve bayan memur adaylarının tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alması
  • Sözleşmeli gişe ve büro erkek memur adaylarında en az 1.68 cm boy, kadın adaylarda ise en az 160 cm boy özelliğine sahip olması gerekiyor. Yine bay ve bayan memur adaylarında aranan kilo ise boy ile kilo arasında ki farkın 15 olması gerekiyor. Başvuru yapacak olan memur adaylarının boy ile kilo arasında ki farkın 15 kiloyu geçmemesi gerekip bu oranların sağlık heyet raporuyla belgelemesi gerekir.
  • .Sabıka kaydı

Dağıtıcı (Postacı)

  • Kamu Personel Sınavının ön lisan mezunlarının girmiş olduğu p93 bölümü sınavına girmiş olması ve 60 ve üstü puan almış olması gerekir.
  • Yürüme engelinin olmaması gerekir.
  • Hafif otomobil sürüş ehliyeti olan B sınıfı ehliyet ve iki tekerlekli motorlu araçları kullanabilmek için gerekli A2 ehliyete sahip olunmalıdır. Ehliyeti olmayan adayların son başvuru tarihi olan 28 Şubata kadar ehliyetlerini almaları gerekmektedir.
  • Erkek dağıtıcı adaylarında en az 1.68 cm boy, kadın adaylarda ise en az 160 cm boy özelliğine sahip olması gerekiyor. Yine bay ve bayan memur adaylarında aranan kilo ise boy ile kilo arasında ki farkın 15 olması gerekiyor. Başvuru yapacak olan memur adaylarının boy ile kilo arasında ki farkın 15 kiloyu geçmemesi gerekip bu oranların sağlık heyet raporuyla belgelemesi gerekir.
  • Sabıka kaydı

PTT sözleşmeli memur başvuruları 13 Şubat ve 18 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyenler PTT’nin resmi sitesi olan ptt.gov.tr adresine başvurmaları gerecektir.

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Büyükanne Maaşı İçin Başvuru Şartları Nelerdir? başlıklı finans makalemizde Büyükanne Maaşı İçin Başvuru Şartları Nelerdir, Büyükanne maaşı nasıl alınır ve büyükanne maaşı ne zaman başlayacak hakkında bilgiler sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ