Sınav Giriş Ücretlerini Kredi Kartıyla Ödeme

Milli Eğitim Bakanlığı, almış olduğu yeni kararla daha önce online ödeme ile kabul ettiği merkezi sınav sistem ücretlerini kredi kartlarıyla da ödeme kolaylığı getirdi. Artık merkezi sınav sitem ücretleri kredi kartlarıyla 7/24 saat ödenebilecek.

Artık Tüm Ödemeler Online Ödeme Sayesinde Tek Tuşla Yapılabilmekte

İnternetin gelişmesiyle beraber online ödeme kolaylığı geldi ve banka ödemeleri, internetten yapılan alışverişler, vergi, sigorta, trafik cezaları, üniversite harçları gibi bir çok ödemeler online ödeme sayesinde sayesinde ödenebilmektedir. Online ödeme sayesinde, tüketiciler isterlerse havale şeklinde isterlerse kredi kartlarıyla günün her saati ödeme yapabiliyorlar.

Sınav Giriş Ücretleri Kredi Kartıyla Ödenebilecek

Online ödeme kabul eden devlet kurumlarından biri de Milli Eğitim Bakanlığı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet, açık lise ve ortaokul, görevde yükselme, elektronik ortam sınavları gibi merkezi sistem sınavlarının ücretlerini anlaşmalı olduğu devlet bankalarıyla kabul etmekte ve kredi kartı geçerli olmuyordu. Diğer devlet kurumları gibi Milli Eğitim Bakanlığı da kredi kartlı ödeme sitemine geçti ve ehliyet, açık lise ve ortaokul, görevde yükselme, elektronik ortam sınavları gibi merkezi sistem sınavlarının ücretlerini, günün her saatinde kredi kartıyla ödeme imkanı sağladı.

Kredi Kartıyla Ödemeler Nereden Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen kredi kart ile ödeme projesiyle artık tüm öğrenciler ve veliler, günün her saati online ödeme kabul edilen tüm sınav ücretlerini kredi kartıyla da tahsil edecek. Böylece sınava girecekler cep telefonu, lap-top, bilgisayar gibi cihazlardan günün her saati kredi kartlarıyla sınav giriş ücretlerini ödeyebilecek ve ödeme makbuz çıktısı alabileceklerdir. Sınav ücretlerini kredi kartlarıyla ödeme yapmak isteyenler https://odeme.meb.gov.tr/ adresinden kimlik bilgileri, ödeyecekleri sınav türü, cep telefon numarası ve kredi kart bilgilerini girerek ödeme yapabileceklerdir.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Temmuz Ayında Kim Ne Kadar Zam Alacak? başlıklı finans makalemizde 2017 yılı enflasyon zam oranı ne kadar?, emekliler ne kadar enflasyon zammı alacak? ve Temmuz Ayında 2017 Temmuz ayında Kim Ne Kadar Zam Alacak? hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*