Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks Nedir? Yazımızda Findeks’in nasıl kurulduğu ve vermiş olduğu hizmetler hakkında bilgi vermiştir. Bu yazımızda da Findeks kredi notu nasıl öğrenilir?Sorusuna cevap verip Findeks kredi notu öğrenme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Findeks İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunu öğrenmenin ilk ve kolay yolu Findeks.com adresidir. Findeks kredi notunu öğrenmek için Findeks’in web adresinden ücretsiz üye olunmak zorundadır. Kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerinin girilmesinden sonra cep telefonuna gelecek doğrulama kodunun girilmesiyle şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifre belirleme işleminden sonra artık Findeks kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Kredi notunun öğrenebilmek için birey ve kurumsal kimliklerden birini seçtikten sonra T.C kimlik numarası ve vergi numarası bilgileri girilerek kredi notu öğrenilmiş olacaktır. Findeks üzerinden öğreneceğiniz kredi notu öğrenmenin bedeli 4.72 liradır.

Bankalardan Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunu öğrenmenin diğer bir yolu ise banka şubeleridir. Bankalara yazacağınız bir dilekçe ile kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Ancak hemen belirtelim ki Findeks kredi notunun öğrenme bedelinin en yüksek olduğu yerler bankalardır. Bankalar 8 lira ile 16 lira arasında Findeks kredi öğrenme hizmeti vermektedir. Yine bankaların internet ve cep bankacılık sistemlerini de kullanarak Findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İnternet ve cep banka ile öğreneceğiniz Findeks kredi notu hizmet bedelleri banka şubelerine göre daha avantajlıdır.

SMS İle Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks kredi notunun öğrenilebileceği diğer bir yol ise cep telefon operatörlerinin vermiş olduğu Findeks kredi notu hizmetidir. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm operatör şirketleri Findeks kredi notu öğrenme hizmeti vermektedir. SMS bedel ücreti olarak da 9 lira ücret talep edilmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenmek Ücretli midir?

Findeks kredi notu ücretsiz öğrenme  yolu yoktur. Hangi yolu denerseniz deneyin belli bir ücret ödemek zorundasınız. Findeks, ilk kurulduğu yıllarda ücretsiz hizmet vermekteydi. Ancak günümüzde 4.72 lira ücret talep etmektedir. Findeks kredi notunu öğrenmek için hangi yolu denerseniz deneyini, kredi not bilgilerinin ana kaynağı Findeks’tir. Tüm kredi notu öğrenme hizmeti veren kurumlar, tüm bilgilere Findeks üzerinden ulaşmaktadır.

Findeks’in Verdiği Diğer Hizmetler Nelerdir?

Findeks.com üzerinden sadece kendi kredi notunuz değil başkasının da kredi notu öğrenilebilir. Ayrıca çek, teminat mektubu raporları alabilir, karekodlu çek sistemi sayesinde yazılan çeklerin karşılığının olup olmadığı heme öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi notunda ki düşüşlerde müşterisini uyaran İzleme, kimlik bilgilerinizi başka yerlerde kullanılması, kredi kart bilgilerinin kart sahibinin bilgisi dışında kullanılması durumunda bilgilendiren Uyarma Hizmeti gibi bir çok hizmeti Findeks.com adresinden ücretli şekilde yararlanabilirsiniz.

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Kredi Notunuzu Nasıl Düzeltirsiniz? başlıklı finans makalemizde kredi notumu nasıl yükseltirim, kredi notunu hızlı yükseltme ve kredi notunu yükseltmenin yolları hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*