Findeks Takipçi Nedir?

Findesk, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulmuş bir dijital hizmet platformudur. Findeks, üyelerine kredi notu öğrenme, çek raporu, çek endeksi, teminat mektup raporu, not danışmanı hizmetlerinin yanı sıra Takipçi hizmeti de vermektedir. Findeks Takipçi nedir? Yazımızda Findesk tarafından verilen bu hizmet hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Findeks Takipçi Hizmeti Niçin Gereklidir?

İnternetin gelişmesi her ne kadar insanoğlunun hayatını kolaylaştırmış olsa da riskleri de yok değil. En büyük riski ise internet ortamında kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde kredi kart bilgilerinin kopyalanması kimlik bilgileri, adres, iletişim bilgilerinin de kopyalanması, ele geçirilmesidir. Böyle durumlarda, kart sahiplerinin haberi olmadan kredi kartlarıyla alışveriş yapılmakta veya kimlik bilgileri, iletişim ve adres bilgileri kullanılarak kişilerin haberleri olmadan bu bilgiler ile illegal işler yapılmaktadır.

Findeks Takipçi Hizmetinin Görevi Nedir?

Findesk, kişi ve kurumların kredi kartlarıyla, kimlik ve kurumsal kimlik bilgilerinin illegal yollarda kullanılmasını önlemek içim müşterilerinin bu bilgilerini takip eden Takipçi sistemini geliştirmiştir. Findeks, müşterilerinin bu bilgilerini, büyük bir güvenlik duvarı çemberi olarak adlandırdığı Dark Web adı verilen ortamlarda saklamaktadır. Takipçi sistemi sayesinde bu bilgiler, sadece bilgi sahiplerinin bilgisi dışında kullanabilmektedir. Bu bilgiler, sahiplerinin dışında internet ortamında kullanıldığında sistem anında haberdar olmakta ve bilgi sahiplerine bilgi verilmektedir. Bu bilgilendirme sayesinde, bilgi sahipleri anında müdahale ederek kredi kart bilgileri, kimlik, adres ve iletişim bilgilerinin illegal kullanılmasının önüne geçip, ilgili kişiler hakkında yasal takip başlatma hakları olacaktır.

Findeks Takipçi Hizmetine Nasıl Başvurulur?

İnternet ortamında ele geçirilen kimlik, adres ve iletişim bilgileriyle, o kişiler adına şirketler açılabilir, sahte faturalar düzenlenebilir. Bu tür illegal girişimcilerde gerçek kimlik sahiplerini zor duruma sokacaktır. Findeks, Takipçi hizmeti sayesinde, bu bilgilerin kullanımı hemen o kişilere bilgi verilmektedir. Findeks, bu hizmet karşılığı müşterilerinden yıllık 63 lira ücret talep etmektedir. Yine yıllık hizmetler yerine dileyen kişiler 8.52 liraya aylık Findeks Takip hizmeti de alabilirler. Findeks Takipçi hizmetinden faydalanabilmek için tek yapmanız gereken Findeks.com adresine üye olmak ve Findeks Takipçi menüsünde aylık veya yıllık hizmet paketi satın almak olacaktır.

 

 

 

Bir önceki finans/ekonomi yazımız olan Kredi Notunuzu Nasıl Düzeltirsiniz? başlıklı finans makalemizde kredi notumu nasıl yükseltirim, kredi notunu hızlı yükseltme ve kredi notunu yükseltmenin yolları hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*